MČR ve freedivingu 2017 se blíží!


Pomalu, ale jistě se nám blíží červnové Mistrovství republiky ve freedivingu v bazénových disciplínách. Závodníci se poperou o cenné kovy ve statické apnoi, kdy atlet leží na hladině a zadržuje dech, a také v dynamické apnoi, jejíž cílem je uplavat co nejdelší vzdálenost za použití ploutví (DYN) nebo bez ploutví (DNF).

O tom, že je Mistrovství vrcholem pro spoustu sportovců dokazuje fakt, že byla všechna místa v registračním formuláři plná již po několika dnech od zveřejnění. Kromě Čechů se o titul poperou závodníci z dalších 11 zemí, a to Polska, Slovenska, Německa, Velké Británie, Španělska, Slovinska, Litvy, Lotyšska, Rakouska, Běloruska a dokonce i z Ruska.

Při pohledu na startovní listinu můžeme najít mnoho hvězd světového formátu. Z mužů Mistr světa týmů Miroslav Ševčík, reprezentační trenér Martin Zajac, držitel několika národních rekordů Michal Švadlenka a nebo světový rekordman v dynamice Mateusz Malina z Polska.

Z žen zaujmou především světová rekordmanka ve statické apnoi Gabriela Grézlová, národní rekordmanka a stříbrná medailistka z Mistrovství světa Alena Konečná a také současná mistryně Barbora Ivanská.

Šampionát bude jistě poznamenaný tragickou smrtí Martina Valenty, který před několika týdny zemřel při tréninku v jilemnickém bazénu. Martin držel několik národních rekordů, byl členem zlatého týmu na MS (spolu s Miroslavem Ševčíkem a Petrem Valou) a z posledního bazénové Mistrovství přivezl stříbro za dynamiku s ploutvemi.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrShare on StumbleUponShare on RedditBuffer this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde