Nový koníček (téměř) pro každého: Létání s ultralightem

Láká vás představa, že v pátek po práci zajedete na letiště, usedne do kokpitu a hodíte všechny pozemské starosti za hlavu? Létání už dávno nepatří mezi netradiční koníčky pro „vyvolené“. Cena pilotního průkazu sice není zrovna nejlevnější, ale i tak jeho držitelů průběžně přibývá. Máte zájem? Pak vám nezbude, než se přihlásit do letecké školy.

Cíle jsou různé, cesta však stejná

Mít možnost zaletět o víkendu do Chorvatska, vyhnout se zdlouhavé pracovní cestě po dálnici nebo se proletět jen tak pro radost – pokud vám to zdravotní stav dovolí, máte čas a nevadí vám, že budete muset investovat nemalou částku, nic by vám nemělo cestu za vysněným „piloťákem“ překazit. Budete-li chtít pilotovat něco většího než ultralight, udělejte si kvalifikaci soukromého pilota.

Leteckých škol působí v České republice poměrně dost a většina zájemců volí především podle místa bydliště. Přesto – budete-li mít na výběr z několika škol – zohledněte spíše dobré jméno než cenu.

Žáci leteckých škol se musí pojistit

Letecké školy po žácích vyžadují, aby si před prvním samostatným letem sjednali pojištění odpovědnosti pilota za škody způsobené na vypůjčeném letadle. Pojištění pro piloty slouží jako ochrana pro případ, že byste nedopatřením poškodili pilotovaný stroj.

Zda si sjednáte pojištění, které vám zprostředkuje přímo letecká škola, nebo si vyberete nejvýhodnější produkt na základě porovnání nabídek, je na vás. Online pojištění pilotů s atraktivními parametry nabízí například ERGO. Rozsah pojistného plnění se pohybuje od 50 do 600 tisíc korun, výše spoluúčasti ve výši 10 %.

V případě platby online kartou a letu z letiště s řízeným provozem v jeho provozní době začne pojištění platit okamžitě. Pokud vás produkt zaujal, přečtěte si VPP pro pojištění pilota a podrobně nastudujte všechny důležité informace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrShare on StumbleUponShare on RedditBuffer this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich