Proč začít s wakeboardingem?

Wakeboarding je pro mnoho lidí dost možná sportem, který považují za nový, který je znám maximálně několik let. Realita je však jiná. První wakeboard se objevil už zhruba před 30 lety.

Z čeho se tento stále populárnější sport vyvinul, je celkem jasné. Byla to primárně jízda na vodních lyžích a také klasické surfování. Propojením těchto dvou aktivit vznikl wakeboarding.

Zajímavostí je i fakt, že v minulosti se pro něho často používal i pojem skurfing, od kterého se postupně upustilo.

Jak wakeboarding vypadá?

Už to, že se vyvinul z vodního lyžování a surfování o mnohém vypovídá. Že mluvíme o vodním sportu jistě není nutné nijak zvlášť rozebírat. Pojďme proto k základní charakteristice. Wakeboarding je charakteristický tím, že jezdec má nohy upevněny na speciálním prkně, na kterém je tažený za motorovým člunem.

Rychlost musí být optimální k tomu, aby mohlo prkno i s jezdce bez problémů brázdit vodní hladinu.

Nejde jenom o obyčejnou jízdu – její zvládnutí je však nezbytné u začátečníků, kteří si koupili své první wakeboardy a vyrážejí sbírat zkušenosti. Postupem času se k jízdě za motorový člunem přidávají různé prvky a triky primárně v podobě skoků.

Jako odrazová plocha slouží primárně vlna vytvořená za člunem. Triky však mohou být prováděny i na různých, na vodní hladině instalovaných, překážkách.

Co je potřeba?

Základní vybavení je celkem jasné. Naprostým základem je prkno neboli wake. V tomto sortimentu se lze setkat s řadou různých výrobců. My doporučujeme osvědčené značky Brunotti a CTRL, které lze najít i na našem eshopu.

Jsou osvědčenou volbou jak pro začátečníky, tak i zkušené jezdce. Hlavní parametry spojené s výběrem správného prkna jsou jasné. Je třeba vzít v potaz:

  • Rozměry prkna
  • Prohnutí prkna
  • Styl jízdy

Dále je nezbytností také vázání, ve kterém by měla noha sedět jak pohodlně, tak samozřejmě také pevně. Na výběr jsou varianty s uzavřenou, nebo otevřenou špičkou.

Poslední doporučení je spojeno s koupí neoprenu. Není sice úplně nezbytný, ale rozhodně ho oceníte jak při jízdě na chladnější vodě, tak v případě pádu ve vyšší rychlosti.

Kde si zajezdit?

Máte vše potřebné? Nyní už stačí najít to pravé místo, kde lze wakeboarding provozovat. Lokality v ČR jsou tomuto sportu celkem nakloněné. Pokud hledáte místo v Brně, zkuste známý a populární City Wake. Mezi další tipy, které pro vás máme, rozhodně patří Wake & Fun v Třebouticích, Wake Matylda nacházející se u Mostu, nebo také Wake Morava v Otrokovicích. Opomenout rozhodně nelze ani Skochovice u Vraného nad Vltavou, což je lokalita, která bude nejbližší Pražanům.

A kdy vyrazit? Pokud máte neopren, či patříte mezi otužilce, tak není problém vyrazit od jara do podzimu. Před cestou doporučujeme ověřit si otevírací dobu areálů, či to, zda nejsou rezervované pro soukromou akci.

Chcete poradit s výběrem správného wakeboardu a dalšího vybavení? Navštivte nás na Showroomu Mystic v Brně nebo Praze. Nemáte možnost, pak mrkněte na www.mysticstore.cz a použijte některý z kontaktů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on TumblrShare on StumbleUponShare on RedditBuffer this page

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Zamilovat se do sebe - to je románek na celý život.“ Oscar Wilde