Transvulcania 2017: Zápis do historie a tři Češky v TOP 10!

Dalším závodem na Kanárských ostrovech byl půlmaraton. Transvulcania Media Marathon 2017 sliboval několik prudkých stoupání a ještě prudších klesání. Nejlépe si vedla Zuzana Krchová, která dle neoficiálních výsledků obsadila 4.místo. Těsně za ní doběhla kolegyně z Czech skyrunning teamu na pátém místě Zuzana Urbancová, která na svou jmenovkyni ztratila pět minut. Na devátém místě se umístila Iveta Vlčková z týmu Hořičky. Do TOP 10 se vešla i slovenská reprezentantka z týmu Elite team ocra Bronislava Mrákavová, která si doběhla pro sedmé místo. Dvanáctá skončila další běžkyně ze Slovenska Michaela Kucháriková.

Z mužů si nejlépe vedl Ondřej Fejfar, který ovšem neobhájil loňské 1. místo a skončil až 21. Z našich východních sousedů byl nejlepší Michal Rajniak na desáté příčce a Patrik Milata, jenž skončil šestnáctý. Fejfar na prvního ztratil přes dvacet minut.

Velmi kuriózní se stal boj o první místo, kdy si nakonec pro zlato doběhli hned dva závodníci. Kromě Bonneta si na sekundu stejný čas vyběhl Španěl Efrén Segundo. Díky tomu se tento závod zapíše do historie, jelikož se zatím nikdy na půlmaratonské horské trati o první místo nedělili dva závodníci.